O nás Fakty a informácie
 

Navigácia

Nástroje pre prácu formou homeoffice

Súčasná epidemiologická situácia a jej následky v dôsledku opatrení proti šíreniu Covid-19, núti stále silnejšie k prechodu na prácu formou homeoffice všade tam, kde to profesijné zameranie umožňuje. To však prináša nielen potrebu spoľahlivé komunikácie a zdieľanie dát medzi zamestnancami, zamestnávateľom a zákazníkom ale hlavne všetko čo najlepšie zabezpečiť. Spísali sme pre vás pár tipov na užitočné nástroje pre prácu v režime homeoffice z nášho portfólia.


Vzdialená plocha

Tam, kde nie je možné používať priamo HW zamestnancov (licenčné podmienky, bezpečnosť atď.), Je jednoduchým riešením použitia nástroja pre vzdialenú obrazovku. Takzvaný Remote Desktop Protocol (RDP) umožňuje pripojenie k ploche vzdialeného počítača odkiaľkoľvek s dostupným internetovým pripojením. Klient má tak možnosť pracovať na vzdialenom počítači rovnako, ako keby u neho sedel. Veľkou výhodou je odpadnutie problémov s inštaláciou firemných aplikácií na ďalšie hw (kompatibilita, výkon atď.), čo môže podstatne znížiť nároky na technickú podporu.

Komunikácia

Základom všetkého je vždy komunikácia. Bezpečná, spoľahlivá a celkovo efektívna. Najčastejším nástrojom je telefón a to najlepšie VoIP. Vďaka tomu je možné uskutočňovať hovory (vrátane konferenčných) a ešte výrazne znížiť náklady oproti mobilným telefónom. VoIP poskytuje aj rad doplnkových služieb ako je záznam hovorov, logovanie hovorov, zber dát CRM a ďalšie.

Ďalším obľúbeným typom rýchle komunikácie v tímoch je nejaký druh skupinového chatu (instant messaging), ktorý dovoľuje komunikovať, zasielať súbory, uskutočňovať hovory a niekedy aj niečo navyše. Jedným z nich je aj naše riešenie obľúbené multiplatformné aplikácie Rocket.chat. Môžete vytvárať skupiny, posielať súbory vrátane multimédií, prepojiť s aplikáciami a ďalšie. To všetko s vašou plnou kontrolou nad vašimi dátami oproti verejným alternatívam.

Zdieľanie

Nie všetko je však možné zaslať emailom, alebo cez Rocket.Chat. Najmä objemnejšie súbory je lepšie zdieľať pomocou úložiska. Riešenie úložísk je pomerne široká škála a tak je potrebné voliť podľa požiadaviek. Najjednoduchšie je zdieľanie dát pomocou jednoduchého FTP servera, kedy sa priestor pripojí v operačnom systéme ako taký „sieťový disk“. Práca s ním je potom obdobná. Sofistikovanejším riešením je cloudové úložisko, ktoré poskytuje širokú možnosť prispôsobenia. Jedným z nich je Nextcloud. Jedná sa o aplikáciu cloudového úložiska s množstvom doinstalovatelných doplnkov ako je kalendár, mail, kancelársky balík, chat a mnoho ďalších.


Predaj

Ak je vaše podnikanie závislé na predaji produktov alebo služieb a doteraz nemáte online riešenia, je ten správny čas to minimálne skúsiť. K predaju možno využiť náš overený aplikačný hosting s aplikáciou PrestaShop alebo webhosting pre vlastnú inštaláciu s ktorou vám radi pomôžu naši špecialisti. Ak však plánujete väčší projekt, máme pre Vás komplexné riešenie pre e-commerce.


Všetky spomínané služby a produkty máme overené ich dlhodobou prevádzkou alebo administráciou. Dôraz kladieme najmä na bezpečnosť a efektivitu prevádzkovaných služieb. K dispozícii sú všetkým zákazníkom tiež naši skúsení špecialisti z technickej podpory.


Ak si neviete rady alebo máte otázky ohľadom možností vášho riešenia, kontaktujte nás