Produkty Naša ponuka
 

Navigácia

Expirácia domén

Expiračné obdobie

Expiračné obdobie začína 90 dní pred dátumom expirácie domény, kedy doména vstúpi do nášho systému „expirátor“. Počas tohto obdobia je zákazník o expirácii opakovane informovaný emailom. Po uplynutí tejto doby, možno väčšinu domén ešte predĺžiť ale registrátorom môže byť požadovaný poplatok za obnovenie z ochrannej lehoty (redemption period). Neodporúčame pred predĺžením domény čakať do dátumu jej expirácie.


CZ Doména

Ochranná lehota domény je 60 dní. Doména je po expirácii ďalších 30 dní stále v prevádzke. Následne je deaktivovaná a po 30 dňoch definitívne zrušená.

Životný cyklus:

CZ Doména


SK Doména

Ochranná lehota domény je 40 dní a je deaktivovaná ihneď po expirácii. Po 14 dňoch od expirácie doména stráca registrátora. Po uplynutí ochrannej lehoty je zmazaná.

Životný cyklus:

SK Doména


EU Doména

Ochranná lehota (karanténa) domény je 40 dní a je deaktivovaná ihneď po expirácii. Po uplynutí ochrannej lehoty je zmazaná.

Životný cyklus:

EU Doména

Za obnovu .EU domény z karantény je účtovaný poplatok 48€ bez DPH.DE Doména

Ochranná lehota (TRANSIT) domény je 28 dní. Obnovenie v tomto stave je možné len na základe auth-info kódu získaného zo stránok DENIC pomocou hesla, ktorý zašlú vlastníkovi poštou. Po uplynutí ochrannej lehoty je zmazaná.

Životní cyklus:

DE Doména


CORE Doména (.info, .biz, .com, .net…) a väčšina ďalších

Ochranná lehota domény je 24 dní po expirácii. Potom nasleduje stav Redemption Grace Period v dĺžke 36 dní, kedy je možné doménu ešte obnoviť. Po tejto fáze vstúpi doména na 5 dní do stavu pending delete, kedy je zmazaná.

Životní cyklus:

Core domény a ostatní

Za obnovu CORE domény po expirácii (ochranná lehota a RGP) je účtovaný poplatok 140€ bez DPH.


V prípade otázok a problémov s expiráciou Vašej domény nás kontaktujte.

KONTAKTNÝ FORMULÁR
Vaša emailová adresa:
Vaša emailová adresa:
Vaša emailová adresa:
Váš odkaz: